NOVINKY

arr3Vítame Vás na nových stránkach prirodauzdravuje.skDúfame, že sa Vám bude pohodlnejšie nakupovať. Sledujte novinky v našom e-shope a využívajte výhodné...

TOVAR V AKCII

naša cena 7,56 EUR
skladom
naša cena 10,48 EUR
skladom
naša cena 39,88 EUR
skladom

KONTAKTY

Ing. Jiří Bartoš
Teplická 284/12
190 00 Praha 9 - Střížkov
tel: +420 608 784 951
napíšte nám
IČO: 46199870

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 19,76 EUR
skladom
naša cena 53,40 EUR
skladom

ANKETA

Jak se vám tyto stránky líbí?

Velice moc 41% Strašně moc 36% Nemnoho 12% Vůbec 11%


Vyčisti svoje telo! Poďakuje tí.

(Rozhovor s MUDr. Alexandrou Vosátkovou)

1. Ako vznikla tradícia používania rašeliny a aký bol jej vývoj?

Terapia humátovými prípravky z rašeliny má trochu úsmevnú históriu. Humátmi boli pôvodne vyvinuté ako doplňujúce zložky, ktoré sa mali používať v stavebníctve. Zistilo sa totiž, že ich molekuly majú veľmi zaujímavé fyzikálno chemické vlastnosti. Dokážu na seba naviazať obrovské množstvo ďalších látok. Tohto nápadu sa ujali tvoriví ľudia, a začali premýšľať, ako by tieto látky mohli pomáhať ľuďom. A tak sa zrodila predstava, že niečo, čo dokáže na seba "nachytať" všetko, okolo čoho to prejde, musí mať fantastický detoxikačný efekt. Výsledkom týchto úvah sú aj prípravky firmy Energy, ktoré pomáhajú ľuďom už niekoľko rokov.

 

2. Pre koho je detoxikácia najvhodnejší?

Vhodnosť tejto kúry je pre každého. Žijeme v znečistenom prostredí, trpíme nedostatkom spánku a pohybu, mnohí z nás má zlé stravovacie návyky, a to všetko prispieva veľkou mierou k zaneseniu organizmu toxickými a odpadovými látkami. Preto je vhodné sa zamerať na detoxikáciu tela aspoň 2 x do roka, na jar a na jeseň. Účinnosť detoxikácie sa preukázala aj u ľudí s vážnym ochorením, dlhodobo chorých, ale aj u tých, ktorí sa nemôžu zbaviť zápalov, hlienov, výtokov.

 

3. Je spôsob detoxikácie humátmi čiže prostriedky s rašelinou niečím výnimočný?

Áno, je veľmi výnimočný. Detoxikačných prípravkov je na trhu veľké množstvo a väčšina z nich naozaj funguje. Majú však jeden zásadný problém. Vyžadujú po organizme pacienta, aby niečo spracoval, aby sa zúčastnil na procese detoxikácie svojou silou. Lenže, čo ak silu nemá? Čo keď je tak dlho alebo tak vážne chorý, že ho tieto formy detoxikácie ešte viac oslabí? U vážnych chorôb totiž nestačí liečiť chorobu, ale je potrebné súčasne podporiť život človeka, ktorý danú chorobu má. A nie ho ešte viac oslabovať. Aj preto som si obľúbila prípravky na báze humátov. Nič po organizmu nechcú. Vstrebú sa, nachytajú, čo môžu, a telo je bezo zmeny vylúči. Od chvíle, kedy je na trhu Cytosan firmy Energy, ma stále prekvapuje intenzita jeho pôsobenia a jeho vynikajúcu znášanlivosť.

 

4. Prípravky sa používajú vnútorne alebo aj zvonka?

Prípravky sa užívajú vnútorne i zvonka. Cytosan je určený na detoxikáciu a odstránenie hlienov či látok udržujúcich zápal, s veľkým efektom ho podávame u ľudí s reumatickými ochoreniami, ale aj u ľudí, ktorí sú onkologicky liečení, alebo napríklad u stále kašľajúcich detí, ktorým sa nepretržite tvoria hlieny. Spektrum použitia Cytosanu je obrovské. Len by som odporúčala onkologicky chorým pacientom, aby vždy svoju situáciu konzultovali s niekým, kto túto terapiu vie dobre používať.

Vnútorné použitie Cytosanu Inovum pomáha pri chorobách čriev od niektorých druhov zápchy až po Crohnovu chorobu a ulcerózna kolitídu. Prídavok zeleného ílu totiž zaručí, že zostane prevažne vnútri čreva. Osvedčuje sa tiež pri liečbe prekanceróz, ako sú napríklad niektoré črevné polypy.

Na vonkajšie použitie sú určené Cytosan Fomentum gél, Cytosan mydlo či šampón. S úspechom sa dajú použiť na kožné problémy typu akné, seborea atp.

A na záver jedna perla. Balneol. Koho nikdy neboleli kĺby? Kto by si občas neprial mať doma kúpele? Nezúfajte! Balneol je humátové roztok s prídavkom éterických olejov, a ako taký funguje veľmi podobne - najmä čo sa prehriatiu tela týka - ako prírodná rašelina. Takže už to chce len čas, pokoj, napríklad aj hudbu, vodu teplú okolo 36 stupňov, a blahodarná kúpeľ priamo vo vašej vani môže prebehnúť. Len nezabudnite, že po kúpeli vždy nasleduje pol hodiny pokoja pod dekou. To k tejto procedúre neodmysliteľne patrí. Balneol sa hodí aj k obkladom bolestivých kĺbov.

 

5. Kde nám najlepšie poradí s výberom?

S výberom produktov najlepšie pomôžu poradcovia a terapeuti Energy, ktorí sú dnes už prakticky vo všetkých väčších mestách.

 

6. Aká je odporúčaná doba detoxikačnej kúry?

Humátmi možné použiť "len tak", ako detoxikáciu, alebo cielene. Dĺžka užívania sa v týchto prípadoch môže zásadne líšiť. Napríklad reumatici používajú Cytosan rad mesiacov, a zvyčajne sa potom takmer vyhnú chemickým liekom tlmiacim bolesť. Nepoznám lepší pocit, ako keď mi pacient prinesie správu od lekára so slovami, že v laboratóriu sa museli pomýliť, pretože také zlepšenie nie je možné ...

Produkty odvodené od Cytosanu a Balneolu považujem za jedny z najzaujímavejších prípravkov, ktoré som kedy mala v ruke.

 

YWYxNTJ