NOVINKY

arr3Vítame Vás na nových stránkach prirodauzdravuje.skDúfame, že sa Vám bude pohodlnejšie nakupovať. Sledujte novinky v našom e-shope a využívajte výhodné...

TOVAR V AKCII

naša cena 10,48 EUR
skladom
naša cena 10,48 EUR
skladom
naša cena 10,48 EUR
skladom

KONTAKTY

Ing. Jiří Bartoš
Teplická 284/12
190 00 Praha 9 - Střížkov
tel: +420 608 784 951
napíšte nám
IČO: 46199870

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 53,40 EUR
skladom
naša cena 19,76 EUR
skladom

ANKETA

Jak se vám tyto stránky líbí?

Velice moc 41% Strašně moc 36% Nemnoho 12% Vůbec 11%

 

naša cena 21,80 EUR

skladom
novinka


 

naša cena 22,28 EUR

skladom


 

naša cena 20,12 EUR

skladom


 

naša cena 30,48 EUR

skladom


 

naša cena 13,16 EUR

skladom


 

naša cena 13,16 EUR

skladom


 

naša cena 20,48 EUR

skladom

Upozornenie pre zákazníkov!

Produkty, ponúkané v našom e-shope, sú schválené ako doplnky stravy. Nie sú liekom a nemožno ich v žiadnom prípade za lieky zamieňať! Uvádzané zdravotné pôsobenie nie je schválené ani klinicky overené. Vychádza iba zo skúsenosti výrobcov a užívateľov týchto potravinových doplnkov.

Vyčisti svoje telo! Poďakuje tí.

(Rozhovor s MUDr. Alexandrou Vosátkovou)

1. Ako vznikla tradícia používania rašeliny a aký bol jej vývoj?

Terapia humátovými prípravky z rašeliny má trochu úsmevnú históriu. Humátmi boli pôvodne vyvinuté ako doplňujúce zložky, ktoré sa mali používať v stavebníctve. Zistilo sa totiž, že ich molekuly majú veľmi zaujímavé fyzikálno chemické vlastnosti. Dokážu na seba naviazať obrovské množstvo ďalších látok. Tohto nápadu sa ujali tvoriví ľudia, a začali premýšľať, ako by tieto látky mohli pomáhať ľuďom. A tak sa zrodila predstava, že niečo, čo dokáže na seba "nachytať" všetko, okolo čoho to prejde, musí mať fantastický detoxikačný efekt. Výsledkom týchto úvah sú aj prípravky firmy Energy, ktoré pomáhajú ľuďom už niekoľko rokov.

 

2. Pre koho je detoxikácia najvhodnejší?

Vhodnosť tejto kúry je pre každého. Žijeme v znečistenom prostredí, trpíme nedostatkom spánku a pohybu, mnohí z nás má zlé stravovacie návyky, a to všetko prispieva veľkou mierou k zaneseniu organizmu toxickými a odpadovými látkami. Preto je vhodné sa zamerať na detoxikáciu tela aspoň 2 x do roka, na jar a na jeseň. Účinnosť detoxikácie sa preukázala aj u ľudí s vážnym ochorením, dlhodobo chorých, ale aj u tých, ktorí sa nemôžu zbaviť zápalov, hlienov, výtokov.

 

3. Je spôsob detoxikácie humátmi čiže prostriedky s rašelinou niečím výnimočný?

Áno, je veľmi výnimočný. Detoxikačných prípravkov je na trhu veľké množstvo a väčšina z nich naozaj funguje. Majú však jeden zásadný problém. Vyžadujú po organizme pacienta, aby niečo spracoval, aby sa zúčastnil na procese detoxikácie svojou silou. Lenže, čo ak silu nemá? Čo keď je tak dlho alebo tak vážne chorý, že ho tieto formy detoxikácie ešte viac oslabí? U vážnych chorôb totiž nestačí liečiť chorobu, ale je potrebné súčasne podporiť život človeka, ktorý danú chorobu má. A nie ho ešte viac oslabovať. Aj preto som si obľúbila prípravky na báze humátov. Nič po organizmu nechcú. Vstrebú sa, nachytajú, čo môžu, a telo je bezo zmeny vylúči. Od chvíle, kedy je na trhu Cytosan firmy Energy, ma stále prekvapuje intenzita jeho pôsobenia a jeho vynikajúcu znášanlivosť.

 

4. Prípravky sa používajú vnútorne alebo aj zvonka?

Prípravky sa užívajú vnútorne i zvonka. Cytosan je určený na detoxikáciu a odstránenie hlienov či látok udržujúcich zápal, s veľkým efektom ho podávame u ľudí s reumatickými ochoreniami, ale aj u ľudí, ktorí sú onkologicky liečení, alebo napríklad u stále kašľajúcich detí, ktorým sa nepretržite tvoria hlieny. Spektrum použitia Cytosanu je obrovské. Len by som odporúčala onkologicky chorým pacientom, aby vždy svoju situáciu konzultovali s niekým, kto túto terapiu vie dobre používať.

Vnútorné použitie Cytosanu Inovum pomáha pri chorobách čriev od niektorých druhov zápchy až po Crohnovu chorobu a ulcerózna kolitídu. Prídavok zeleného ílu totiž zaručí, že zostane prevažne vnútri čreva. Osvedčuje sa tiež pri liečbe prekanceróz, ako sú napríklad niektoré črevné polypy.

Na vonkajšie použitie sú určené Cytosan Fomentum gél, Cytosan mydlo či šampón. S úspechom sa dajú použiť na kožné problémy typu akné, seborea atp.

A na záver jedna perla. Balneol. Koho nikdy neboleli kĺby? Kto by si občas neprial mať doma kúpele? Nezúfajte! Balneol je humátové roztok s prídavkom éterických olejov, a ako taký funguje veľmi podobne - najmä čo sa prehriatiu tela týka - ako prírodná rašelina. Takže už to chce len čas, pokoj, napríklad aj hudbu, vodu teplú okolo 36 stupňov, a blahodarná kúpeľ priamo vo vašej vani môže prebehnúť. Len nezabudnite, že po kúpeli vždy nasleduje pol hodiny pokoja pod dekou. To k tejto procedúre neodmysliteľne patrí. Balneol sa hodí aj k obkladom bolestivých kĺbov.

 

5. Kde nám najlepšie poradí s výberom?

S výberom produktov najlepšie pomôžu poradcovia a terapeuti Energy, ktorí sú dnes už prakticky vo všetkých väčších mestách.

 

6. Aká je odporúčaná doba detoxikačnej kúry?

Humátmi možné použiť "len tak", ako detoxikáciu, alebo cielene. Dĺžka užívania sa v týchto prípadoch môže zásadne líšiť. Napríklad reumatici používajú Cytosan rad mesiacov, a zvyčajne sa potom takmer vyhnú chemickým liekom tlmiacim bolesť. Nepoznám lepší pocit, ako keď mi pacient prinesie správu od lekára so slovami, že v laboratóriu sa museli pomýliť, pretože také zlepšenie nie je možné ...

Produkty odvodené od Cytosanu a Balneolu považujem za jedny z najzaujímavejších prípravkov, ktoré som kedy mala v ruke.

OX-Y-GEN... energie pro život

life_energy.jpg

Produkt OX-Y-GEN je koncipován jako nová energetická doplňková výživa k posílení organismu a funkce ochranného systému. Granulovaný produkt je určen jako doplněk potravy pro přípravu nápoje se zvýšeným obsahem potřebných výživových látek a ochuceného pomerančovou příchutí. Obsahuje všech 13 základních vitaminů a také minimální denní potřebu stopových prvků (jako je železo a zinek), které v běžné stravě obvykle nebývají dostatečně zastoupeny.
Vhodnou a vyváženou kombinací beta karotenu, vitaminů A, C, E a selenu bylo dosaženo toho, že produkt obsahuje v dostatečné formě antioxidanty, které jsou životně důležité, neboť mohou ve vašem těle neutralizovat tzv. „volné radikály” a tím zpomalovat opotřebování vašeho těla. Dobře vyvážené výživové látky v doplňkové výživě jsou velmi důležité při zátěži organismu. Obzvlášť to platí v případech zvýšené potřeby živin v důsledku stresu, nemoci, fyzického vypětí a nezdravého způsobu života (např. kouření a užívání alkoholu).


antioxidant.jpgImunitní systém je vysoce komplexní a citlivá obranná sít; která je "rozmístěna" po celém organismu. Pokud se virům nebo bakteriím podaří vniknout do těla (např. otevřenou ranou), aktivují se obranné buňky a identifikují původce nemoci, pojmou cizí buňku do sebe a zničí ji.

Lidské zdraví ohrožují takzvané volné radikály, které vznikají jako "odpadní látky" u mnoha procesů látkové výměny v lidském organismu. Další příčinou vzniku volných radikálů je např. kouření, slunění, smog a ozón. Volné radikály jsou totiž schopny poškozovat tělesné buňky a v nich obsaženou dědičnou informaci.

Právě proto, že jsou úkoly imunitního systému tak komplexní, je třeba poukázat na potřebu dostatečného zásobování těla vitamíny a stopovými prvky. Pokud dojde k výpadku v příjmu těchto potravních mikrolátek ze stravy, dochází k narušení obnovy jednotlivých buněk imunitního systému a tím může být obranná síla organismu oslabena. Proto je třeba, abychom veškeré nezbytné látky přijímali ve stravě neustále a v dostatečném a smysluplném vyváženém množství.

Výše uvedené mikrolátky, které organismus potřebuje k posílení a obnově imunitního systému jsou obsaženy v produktu OX-Y-GEN, který vychází z koncepce ortomolekulární výživy. Tento produkt (granulovaný prášek ochucen pomerančovou příchutí) je určen pro přípravu nápoje k doplnění každodenní stravy. Obsahuje ve vyvážené formě 13 základních vitamínů a minimální množství denní potřeby stopových prvků (např. železo a zinek), které v běžné stravě obvykle nebývají dostatečně zastoupeny. Vhodnou a vyváženou kombinací jako jsou beta karoten a vitamíny A, C a E a stopové prvky např. selen, železo, zinek a měď bylo dosaženo toho, že produkt obsahuje v dostatečné formě antioxidaty, které jsou životně důležité, neboť v těle zachycují a neutralizují volné radikály. Právě dobře vyvážené mikrolátky v doplňkové výživě jsou velmi důležité při zátěži organismu. Obzvlášť to platí v případech zvýšené potřeby živin v důsledku stresu, nemoci, fyzického vypětí a nezdravého způsobu života.

Doporučené užívání:

  1. Základní kúra pro každodenní užívání:
    Obsah jednoho sáčku dělíme na tři dny po 5 g (každý den přibližně dvě zarovnané kávové lžičky). Granulát rozpustíme ve 100 ml vody nebo ovocné šťávy a užíváme zpravidla při jídle nebo bezprostředně po něm, nejlépe k snídani. Cílem této kúry je především základní prevence a posílení obranyschopnosti organismu a jeho částečné vyčištění od volných radikálů a toxických látek.
  2. Intenzivní kúra:
    Délka intenzivní kúry trvá 30 dní, během kterých na každý den připadá obsah jednoho sáčku (15 g granulátu) rozpuštěného ve 100 - 200 ml vody nebo ovocné šťávy. Užíváme zpravidla při jídle nebo bezprostředně po něm, nejlépe k snídani. Cílem této kúry je dosáhnout radikálního posílení imunitního systému a maximálního detoxikačního účinku, kterého je možno využít při vážných zdravotních potížích (chemoterapie, ozařování, pooperační rekonvalescence apod.). Tato kúra je též velmi vhodná pro lidi pracující dlouhodobě pod silným psychickým tlakem.

Vitamín C obsažený v přípravku OX-Y-GEN může někdy způsobit častější stolici. Případné žluté zbarvení moči je způsobeno vitamínem B2, jde tedy v obou případech o neškodné jevy.sacek.jpg

OX-Y-GEN je vhodný doplněk stravy i pro sportovce.

V průběhu užívání kúry můžeme účinnost přípravku OX-Y-GEN každý den doplnit o energetickou a regenerační výživu jedním koktejlem připraveného z Proteinu

Hodně pijeme! Minimálně 2 - 3 litry vody denně.

Doporučujeme

  • - denně provozovat nějaký sport (min. třicetiminutový pohyb na čerstvém vzduchu a slunci).
  • - omezit sladké pečivo, cukr, čokoládu, červené maso, uzeniny, alkohol, kávu a kouření.
  • - produkt užívat pravidelně dle návodu, kúru je vhodné opakovat.

Důležité upozornění! Tento produkt není určen pro děti do 3 let.

MjE2M2M1Mz